FSP-29.1A-18
Manufacturer Part Number:
FSP-29.1A-18
Manufacturer/Brand:
TE Application Tooling
Part of Description:
CABLE FLXSTRP 18POS 2.54MM 9.1"
Manufacturer :
TE Application Tooling
Product Category :
Flat Flex Ribbon Jumpers, Cables
Cable Type :
Flexstrip
Length :
9.100" (231.14mm)
Length - Exposed Ends :
0.125" (3.18mm)
Number of Conductors :
18
Pitch :
0.100" (2.54mm)