FST-2.6A-10
Manufacturer Part Number:
FST-2.6A-10
Manufacturer/Brand:
TE Application Tooling
Part of Description:
CABLE FLXSTRP 10POS 2.54MM 0.6"
Manufacturer :
TE Application Tooling
Product Category :
Flat Flex Ribbon Jumpers, Cables
Cable Type :
Flexstrip
Length :
0.600" (15.24mm)
Length - Exposed Ends :
0.125" (3.18mm)
Number of Conductors :
10
Pitch :
0.100" (2.54mm)