KE0672530000G
- Manufacturer Part Number:
- KE0672530000G
- Part of Description:
- TERM BLOCK HDR 6POS 90DEG 5MM
- Current - UL :
- 12 A
- Features :
- Mating Flange
- Header Orientation :
- 90°, Right Angle
- Number of Positions :
- 6
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 115°C
- Pitch :
- 0.197" (5.00mm)
- Plug Wire Entry :
- Positions Per Level :
- 3
- Voltage - UL :
- 300 V