KE0471530000G
- Manufacturer Part Number:
- KE0471530000G
- Manufacturer/Brand:
- Amphenol Anytek
- Part of Description:
- TERM BLOCK HDR 4POS 90DEG 5MM
- Manufacturer :
- Amphenol Anytek
- Product Category :
- Headers, Plugs and Sockets
- Color :
- Green
- Contact Mating Finish :
- Tin
- Current - IEC :
- Current - UL :
- 12 A
- Features :
- Header Orientation :
- 90°, Right Angle
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Levels :
- 2
- Number of Positions :
- 4
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 115°C
- Pitch :
- 0.197" (5.00mm)
- Plug Wire Entry :
- Positions Per Level :
- 2
- Product Status :
- Active
- Termination Style :
- Solder
- Type :
- Header, Male Pins, Shrouded (4 Side)
- Voltage - IEC :
- Voltage - UL :
- 300 V