A-TB381-OQ02CV
- Manufacturer Part Number:
- A-TB381-OQ02CV
- Part of Description:
- TERM BLOCK HDR 2POS VERT 3.81MM
- Color :
- Green
- Contact Mating Finish :
- Tin
- Current - IEC :
- Current - UL :
- 10 A
- Features :
- Header Orientation :
- Vertical
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 115°C
- Pitch :
- 0.150" (3.81mm)
- Type :
- Header, Male Pins, Shrouded (4 Side)
- Voltage - IEC :
- Voltage - UL :
- 300 V