A-TB500-OP02
- Manufacturer Part Number:
- A-TB500-OP02
- Part of Description:
- TERM BLOCK HDR 2POS VERT 5MM
- Current - UL :
- 10 A
- Features :
- Header Orientation :
- Vertical
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 115°C
- Pitch :
- 0.197" (5.00mm)
- Type :
- Header, Male Pins, Unshrouded
- Voltage - IEC :
- Voltage - UL :
- 300 V