TBP01P1-508-10BE
Manufacturer Part Number:
TBP01P1-508-10BE
Current - IEC :
20A
Current - UL :
16 A
Number of Positions :
10
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Pitch :
0.200" (5.08mm)
Positions Per Level :
10
Voltage - IEC :
320 V
Voltage - UL :
300 V
Wire Gauge or Range - mm² :
2.5mm²