YK5520503000G
Manufacturer Part Number:
YK5520503000G
Manufacturer/Brand:
Amphenol Anytek
Part of Description:
CONN BARRIER STRIP 5CIRC 0.433"
Manufacturer :
Amphenol Anytek
Product Category :
Barrier Blocks
Barrier Type :
3 Wall (Tri)
Bottom Termination :
Quick Connect (0.187")
Color :
Black
Current Rating (Amps) :
30A
Features :
Number of Circuits :
5
Number of Rows :
1
Number of Wire Entries :
5
Pitch :
0.433" (11.00mm)
Product Status :
Active
Terminal Block Type :
Barrier Block
Top Termination :
Screws with Captive Plate
Voltage Rating :
300V