25-B600-02
- Manufacturer Part Number:
- 25-B600-02
- Manufacturer/Brand:
- NTE Electronics, Inc
- Part of Description:
- TERMINAL BLOCK BARRIER
- Manufacturer :
- NTE Electronics, Inc
- Product Category :
- Barrier Blocks
- Barrier Type :
- 2 Wall (Dual)
- Bottom Termination :
- Closed
- Color :
- Black
- Current Rating (Amps) :
- 25A
- Features :
- Flange
- Number of Circuits :
- 2
- Number of Rows :
- 2
- Number of Wire Entries :
- 4
- Pitch :
- 0.433" (11.00mm)
- Product Status :
- Active
- Terminal Block Type :
- Barrier Block
- Top Termination :
- Screws
- Voltage Rating :
- 300V