YK3050313000G
- Manufacturer Part Number:
- YK3050313000G
- Part of Description:
- BARRIER TERMINAL BLOCKS 3POS, PI
- Bottom Termination :
- Solder Eyelets
- Current Rating (Amps) :
- 15A
- Features :
- Cover, Flange
- Number of Circuits :
- 3
- Number of Wire Entries :
- 3
- Pitch :
- 0.300" (7.62mm)
- Voltage Rating :
- 300V