ES1200/12DSFB
- Manufacturer Part Number:
- ES1200/12DSFB
- Manufacturer/Brand:
- On Shore Technology Inc.
- Part of Description:
- CONN TERM STRIP 12CIRC 0.472"
- Manufacturer :
- On Shore Technology Inc.
- Product Category :
- Barrier Blocks
- Barrier Type :
- Enclosed
- Bottom Termination :
- Closed
- Color :
- Natural
- Current Rating (Amps) :
- 30A
- Features :
- Number of Circuits :
- 12
- Number of Rows :
- 2
- Number of Wire Entries :
- 24
- Pitch :
- 0.472" (12.00mm)
- Product Status :
- Active
- Terminal Block Type :
- Eurostyle Terminal Strip
- Top Termination :
- Screws
- Voltage Rating :
- 300V