YK3210203000G
- Manufacturer Part Number:
- YK3210203000G
- Part of Description:
- CONN BARRIER STRIP 2CIRC 0.3"
- Bottom Termination :
- PC Pin
- Current Rating (Amps) :
- 15A
- Features :
- Number of Circuits :
- 2
- Number of Wire Entries :
- 2
- Pitch :
- 0.300" (7.62mm)
- Voltage Rating :
- 300V