FSK-11.25A-20
Manufacturer Part Number:
FSK-11.25A-20
Manufacturer/Brand:
TE Application Tooling
Part of Description:
CABLE FLXSTRP 20POS 1.27MM 1.25"
Manufacturer :
TE Application Tooling
Product Category :
Flat Flex Ribbon Jumpers, Cables
Cable Type :
Flexstrip
Length :
1.250" (31.75mm)
Length - Exposed Ends :
0.125" (3.18mm)
Number of Conductors :
20
Pitch :
0.050" (1.27mm)