DF11-28DEP-2A
- Manufacturer Part Number:
- DF11-28DEP-2A
- Manufacturer/Brand:
- Hirose Electric Co Ltd
- Part of Description:
- CONN ADAPT PLUG/PLUG 28POS 2MM
- Manufacturer :
- Hirose Electric Co Ltd
- Product Category :
- Rectangular Connector Adapters
- Convert From (Adapter End) :
- Plug, Male Pins
- Convert To (Adapter End) :
- Plug, Male Pins
- Mounting Type :
- Panel Mount, Snap-In
- Number of Positions :
- 28
- Number of Rows :
- 2
- Pitch :
- 0.079" (2.00mm)
- Product Status :
- Active
- Row Spacing :
- 0.079" (2.00mm)