HDR200MET80F-G-V-SM
- Manufacturer Part Number:
- HDR200MET80F-G-V-SM
- Part of Description:
- 2.00 MM 80 PIN VERTICAL FEMALE H
- Product Category :
- Headers, Receptacles, Female Sockets
- Connector Type :
- Header
- Contact Type :
- Female Socket
- Insulation Color :
- Black
- Insulation Height :
- 0.181" (4.60mm)
- Mated Stacking Heights :
- Material Flammability Rating :
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Positions :
- 80
- Pitch - Mating :
- 0.079" (2.00mm)
- Row Spacing - Mating :
- 0.079" (2.00mm)