HDR100IMP10F-G-V-SM-DR
- Manufacturer Part Number:
- HDR100IMP10F-G-V-SM-DR
- Part of Description:
- CONN HDR 10POS 0.1 GOLD SMD
- Product Category :
- Headers, Receptacles, Female Sockets
- Connector Type :
- Header
- Contact Type :
- Female Socket
- Insulation Height :
- 0.205" (5.20mm)
- Mated Stacking Heights :
- Material Flammability Rating :
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Positions :
- 10
- Number of Rows :
- 2
- Operating Temperature :
- Pitch - Mating :
- 0.100" (2.54mm)
- Product Status :
- Active
- Row Spacing - Mating :
- 0.100" (2.54mm)