HDR100MET40F-G-RA-TH
- Manufacturer Part Number:
- HDR100MET40F-G-RA-TH
- Part of Description:
- CONN HDR 40POS 0.1 GOLD PCB R/A
- Contact Length - Post :
- 0.094" (2.40mm)
- Insulation Height :
- 0.059" (1.50mm)
- Mounting Type :
- Through Hole, Right Angle
- Number of Positions :
- 40
- Pitch - Mating :
- 0.039" (1.00mm)