HDR200MET40F-G-RA-TH
- Manufacturer Part Number:
- HDR200MET40F-G-RA-TH
- Part of Description:
- CONN HDR 40P 0.079 GOLD PCB R/A
- Contact Length - Post :
- 0.110" (2.79mm)
- Insulation Height :
- 0.108" (2.75mm)
- Mounting Type :
- Through Hole, Right Angle
- Number of Positions :
- 40
- Pitch - Mating :
- 0.079" (2.00mm)