NDM-25SL1
Manufacturer Part Number:
NDM-25SL1
Manufacturer/Brand:
ITT Cannon, LLC
Part of Description:
CONN RCPT 25POS SOLDER
Manufacturer :
ITT Cannon, LLC
Product Category :
Free Hanging, Panel Mount
Cable Termination :
Solder
Color :
Connector Type :
Receptacle
Contact Finish :
Contact Finish Thickness :
Contact Type :
Socket
Fastening Type :
Features :
Mounting Flange
Mounting Type :
Panel Mount
Number of Positions :
25
Number of Rows :
1
Pitch :
0.010" (0.25mm)