FI-WE21MA1
Manufacturer Part Number:
FI-WE21MA1
Manufacturer/Brand:
JAE Electronics
Part of Description:
CONN RCPT 21POS GOLD
Manufacturer :
JAE Electronics
Product Category :
Free Hanging, Panel Mount
Cable Termination :
Color :
Connector Type :
Receptacle
Contact Finish :
Gold
Contact Finish Thickness :
3.94µin (0.10µm)
Contact Type :
Female Socket
Fastening Type :
Detent Lock
Features :
Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
Number of Positions :
21
Number of Rows :
2
Pitch :
0.049" (1.25mm)