PS-10SEN-D4P1-1C
- Manufacturer Part Number:
- PS-10SEN-D4P1-1C
- Part of Description:
- CONN RCPT 10POS IDC 28AWG GOLD
- Product Category :
- Free Hanging, Panel Mount
- Cable Termination :
- IDC
- Color :
- Connector Type :
- Receptacle
- Contact Finish :
- Gold
- Contact Finish Thickness :
- 3.94µin (0.10µm)
- Fastening Type :
- Latch Holder
- Features :
- Closed End, Polarizing Key
- Mounting Type :
- Free Hanging (In-Line)
- 2
- Pitch :
- 0.100" (2.54mm)
- Product Status :
- Active
- Row Spacing :
- 0.100" (2.54mm)
- Wire Gauge :
- 28 AWG