DW-01-09-F-D-283
- Manufacturer Part Number:
- DW-01-09-F-D-283
- Manufacturer/Brand:
- Samtec Inc.
- Part of Description:
- CONN HDR 2POS STACK T/H GOLD
- Manufacturer :
- Samtec Inc.
- Product Category :
- Board Spacers, Stackers (Board to Board)
- Color :
- Black
- Contact Finish - Post (Mating) :
- Gold
- Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
- 3.00µin (0.076µm)
- Length - Overall Pin :
- 0.730" (18.542mm)
- Length - Post (Mating) :
- 0.337" (8.560mm)
- Length - Stack Height :
- 0.283" (7.188mm)
- Length - Tail :
- 0.110" (2.794mm)
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Positions :
- 2
- Number of Rows :
- 2
- Pitch :
- Product Status :
- Active
- Row Spacing :
- 0.100" (2.54mm)