BSTCM-116-D-230-20-GT-400-LF
- Manufacturer Part Number:
- BSTCM-116-D-230-20-GT-400-LF
- Length - Overall Pin :
- 0.665" (16.891mm)
- Length - Post (Mating) :
- 0.230" (5.842mm)
- Length - Stack Height :
- 0.400" (10.160mm)
- Length - Tail :
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Positions :
- 32
- Pitch :
- 0.100" (2.54mm)
- Row Spacing :
- 0.100" (2.54mm)