BSTCR-110-D-090-20-GT-210-LF
- Manufacturer Part Number:
- BSTCR-110-D-090-20-GT-210-LF
- Length - Post (Mating) :
- 0.290" (7.366mm)
- Length - Stack Height :
- 0.210" (5.334mm)
- Length - Tail :
- 0.090" (2.286mm)
- Mounting Type :
- Through Hole, Right Angle
- Number of Positions :
- 20
- Pitch :
- 0.100" (2.54mm)
- Row Spacing :
- 0.100" (2.54mm)