BSTCM-105-D-230-16-GT-285-LF
- Manufacturer Part Number:
- BSTCM-105-D-230-16-GT-285-LF
- Length - Overall Pin :
- 0.565" (14.351mm)
- Length - Post (Mating) :
- 0.230" (5.842mm)
- Length - Stack Height :
- 0.285" (7.239mm)
- Length - Tail :
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Positions :
- 10
- Pitch :
- 0.100" (2.54mm)
- Row Spacing :
- 0.100" (2.54mm)