BSTS-110-S-A-16-GT-353-LF
- Manufacturer Part Number:
- BSTS-110-S-A-16-GT-353-LF
- Length - Overall Pin :
- 0.630" (16.000mm)
- Length - Post (Mating) :
- 0.167" (4.242mm)
- Length - Stack Height :
- 0.353" (8.966mm)
- Length - Tail :
- 0.110" (2.794mm)
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Positions :
- 10
- Number of Rows :
- 1
- Pitch :
- 0.100" (2.54mm)