2114-2X03G00S-3.2-3.2-12B
- Manufacturer Part Number:
- 2114-2X03G00S-3.2-3.2-12B
- Manufacturer/Brand:
- Oupiin
- Part of Description:
- PIN HEADER, DOUBLE ROW, 6 PIN, S
- Manufacturer :
- Oupiin
- Product Category :
- Board Spacers, Stackers (Board to Board)
- Color :
- Black
- Contact Finish - Post (Mating) :
- Gold
- Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
- Flash
- Length - Overall Pin :
- 0.472" (12.000mm)
- Length - Post (Mating) :
- 0.126" (3.200mm)
- Length - Stack Height :
- 0.220" (5.600mm)
- Length - Tail :
- 0.126" (3.200mm)
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Positions :
- 6
- Number of Rows :
- 2
- Pitch :
- 0.079" (2.00mm)
- Product Status :
- Active
- Row Spacing :
- 0.079" (2.00mm)