2012-1X03G00S-2.5-7.4-L
- Manufacturer Part Number:
- 2012-1X03G00S-2.5-7.4-L
- Part of Description:
- PIN HEADER, SINGLE ROW, 3 PIN, S
- Length - Post (Mating) :
- 0.291" (7.400mm)
- Length - Stack Height :
- Length - Tail :
- 0.098" (2.500mm)
- Number of Positions :
- 3
- Pitch :
- 0.100" (2.54mm)