2012-1X01G00S/028/031/K
- Manufacturer Part Number:
- 2012-1X01G00S/028/031/K
- Manufacturer/Brand:
- Oupiin
- Part of Description:
- PIN HEADER, SINGLE ROW, 1 PIN, S
- Manufacturer :
- Oupiin
- Product Category :
- Board Spacers, Stackers (Board to Board)
- Color :
- Black
- Contact Finish - Post (Mating) :
- Gold
- Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
- Flash
- Length - Overall Pin :
- Length - Post (Mating) :
- 0.122" (3.100mm)
- Length - Stack Height :
- Length - Tail :
- 0.110" (2.800mm)
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Positions :
- 1
- Number of Rows :
- 1
- Pitch :
- 0.100" (2.54mm)