2012-1X01G00S/2.8/2.3/E
- Manufacturer Part Number:
- 2012-1X01G00S/2.8/2.3/E
- Part of Description:
- PIN HEADER, SINGLE ROW, 1 PIN, S
- Length - Post (Mating) :
- 0.091" (2.300mm)
- Length - Stack Height :
- Length - Tail :
- 0.110" (2.800mm)
- Pitch :
- 0.100" (2.54mm)