DW-08-14-F-D-1110
- Manufacturer Part Number:
- DW-08-14-F-D-1110
- Part of Description:
- CONN HDR 16POS 0.1 STACK T/H
- Length - Overall Pin :
- 1.430" (36.322mm)
- Length - Post (Mating) :
- 0.210" (5.334mm)
- Length - Stack Height :
- 1.110" (28.194mm)
- Length - Tail :
- 0.110" (2.794mm)
- Number of Positions :
- 16
- Pitch :
- 0.100" (2.54mm)
- Row Spacing :
- 0.100" (2.54mm)