TW-02-02-L-D-185-095
- Manufacturer Part Number:
- TW-02-02-L-D-185-095
- Manufacturer/Brand:
- Samtec Inc.
- Part of Description:
- CONN BRD STACK 2.00 4POS
- Manufacturer :
- Samtec Inc.
- Product Category :
- Board Spacers, Stackers (Board to Board)
- Color :
- Black
- Contact Finish - Post (Mating) :
- Gold
- Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
- 10.0µin (0.25µm)
- Length - Overall Pin :
- 0.377" (9.576mm)
- Length - Post (Mating) :
- 0.097" (2.464mm)
- Length - Stack Height :
- 0.185" (4.699mm)
- Length - Tail :
- 0.095" (2.413mm)
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Positions :
- 4
- Number of Rows :
- 2
- Pitch :
- 0.079" (2.00mm)
- Product Status :
- Active
- Row Spacing :
- 0.079" (2.00mm)