TW-02-04-G-S-285-115
- Manufacturer Part Number:
- TW-02-04-G-S-285-115
- Part of Description:
- CONN BRD STACK 2.00 2POS
- 20.0µin (0.51µm)
- Length - Overall Pin :
- 0.555" (14.097mm)
- Length - Post (Mating) :
- 0.155" (3.937mm)
- Length - Stack Height :
- 0.285" (7.239mm)
- Length - Tail :
- 0.115" (2.921mm)
- Number of Rows :
- 1
- Pitch :
- 0.079" (2.00mm)