TW-02-03-G-S-240-110
- Manufacturer Part Number:
- TW-02-03-G-S-240-110
- Part of Description:
- CONN BRD STACK 2.00 2POS
- 20.0µin (0.51µm)
- Length - Overall Pin :
- 0.535" (13.589mm)
- Length - Post (Mating) :
- 0.185" (4.699mm)
- Length - Stack Height :
- 0.240" (6.096mm)
- Length - Tail :
- 0.110" (2.794mm)
- Number of Rows :
- 1
- Pitch :
- 0.079" (2.00mm)