TW-02-02-L-S-160-100
- Manufacturer Part Number:
- TW-02-02-L-S-160-100
- Part of Description:
- CONN BRD STACK 2.00 2POS
- 10.0µin (0.25µm)
- Length - Overall Pin :
- 0.377" (9.576mm)
- Length - Post (Mating) :
- 0.117" (2.972mm)
- Length - Stack Height :
- 0.160" (4.064mm)
- Length - Tail :
- 0.100" (2.540mm)
- Number of Rows :
- 1
- Pitch :
- 0.079" (2.00mm)