TW-02-03-T-S-275-170
- Manufacturer Part Number:
- TW-02-03-T-S-275-170
- Part of Description:
- CONN HDR 2POS 0.079 STACK T/H
- Length - Overall Pin :
- 0.535" (13.589mm)
- Length - Post (Mating) :
- 0.090" (2.286mm)
- Length - Stack Height :
- 0.275" (6.985mm)
- Length - Tail :
- 0.170" (4.318mm)
- Pitch :
- 0.079" (2.00mm)