TW-02-02-T-S-250-077
- Manufacturer Part Number:
- TW-02-02-T-S-250-077
- Part of Description:
- CONN BRD STACK 2.00 2POS
- Length - Overall Pin :
- 0.377" (9.576mm)
- Length - Post (Mating) :
- 0.050" (1.270mm)
- Length - Stack Height :
- 0.250" (6.350mm)
- Length - Tail :
- 0.077" (1.956mm)
- Pitch :
- 0.079" (2.00mm)