TW-02-02-T-S-120-110
- Manufacturer Part Number:
- TW-02-02-T-S-120-110
- Manufacturer/Brand:
- Samtec Inc.
- Part of Description:
- CONN BRD STACK 2.00 2POS
- Manufacturer :
- Samtec Inc.
- Product Category :
- Board Spacers, Stackers (Board to Board)
- Color :
- Black
- Contact Finish - Post (Mating) :
- Tin
- Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
- Length - Overall Pin :
- 0.377" (9.576mm)
- Length - Post (Mating) :
- 0.147" (3.734mm)
- Length - Stack Height :
- 0.120" (3.048mm)
- Length - Tail :
- 0.110" (2.794mm)
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Positions :
- 2
- Number of Rows :
- 1
- Pitch :
- 0.079" (2.00mm)