ZW-01-15-T-D-365-150
- Manufacturer Part Number:
- ZW-01-15-T-D-365-150
- Part of Description:
- CONN BRD STACK .100" 2POS
- Length - Overall Pin :
- 0.630" (16.002mm)
- Length - Post (Mating) :
- 0.115" (2.921mm)
- Length - Stack Height :
- 0.365" (9.271mm)
- Length - Tail :
- 0.150" (3.810mm)
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Positions :
- 2
- Number of Rows :
- 2
- Pitch :
- Product Status :
- Active
- Row Spacing :
- 0.100" (2.54mm)