ZW-01-08-G-S-250-185
- Manufacturer Part Number:
- ZW-01-08-G-S-250-185
- Manufacturer/Brand:
- Samtec Inc.
- Part of Description:
- CONN BRD STACK .100" 1POS
- Manufacturer :
- Samtec Inc.
- Product Category :
- Board Spacers, Stackers (Board to Board)
- Color :
- Black
- Contact Finish - Post (Mating) :
- Gold
- Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
- 10.0µin (0.25µm)
- Length - Overall Pin :
- 0.530" (13.462mm)
- Length - Post (Mating) :
- 0.095" (2.413mm)
- Length - Stack Height :
- 0.250" (6.350mm)
- Length - Tail :
- 0.185" (4.699mm)