ZW-01-08-T-S-275-130
- Manufacturer Part Number:
- ZW-01-08-T-S-275-130
- Part of Description:
- CONN BRD STACK .100" 1POS
- Contact Finish - Post (Mating) :
- Tin
- Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
- Length - Overall Pin :
- 0.530" (13.462mm)
- Length - Post (Mating) :
- 0.125" (3.175mm)
- Length - Stack Height :
- 0.275" (6.985mm)
- Length - Tail :
- 0.130" (3.302mm)