ZW-01-07-T-S-200-115
- Manufacturer Part Number:
- ZW-01-07-T-S-200-115
- Manufacturer/Brand:
- Samtec Inc.
- Part of Description:
- CONN BRD STACK .100" 1POS
- Manufacturer :
- Samtec Inc.
- Product Category :
- Board Spacers, Stackers (Board to Board)
- Color :
- Black
- Contact Finish - Post (Mating) :
- Tin
- Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
- Length - Overall Pin :
- 0.430" (10.922mm)
- Length - Post (Mating) :
- 0.115" (2.921mm)
- Length - Stack Height :
- 0.200" (5.080mm)
- Length - Tail :
- 0.115" (2.921mm)