DF4-11P-2R28
Manufacturer Part Number:
DF4-11P-2R28
Manufacturer/Brand:
Hirose Electric Co Ltd
Part of Description:
CONN WIRE IDC 11POS 28AWG VERT
Manufacturer :
Hirose Electric Co Ltd
Product Category :
Board In, Direct Wire to Board
Board-Side Pitch :
0.079" (2.00mm)
Cable Pitch :
0.079" (2.00mm)
Cable Termination :
IDC
Color :
Black
Connector Type :
Individual Wires
Contact Finish :
Tin
Contact Finish Thickness :
Features :
Closed End
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
11
Number of Rows :
1
Product Status :
Obsolete
Row Spacing :
Wire Gauge :
28 AWG, Stranded