P50-140P-SR1-EA
- Manufacturer Part Number:
- P50-140P-SR1-EA
- Part of Description:
- CONN PLUG 140POS R/A GOLD
- Connector Type :
- Plug, Center Strip Contacts
- Contact Finish Thickness :
- 100.0µin (2.54µm)
- Features :
- Flange
- Height Above Board :
- 0.276" (7.01mm)
- Pitch :
- 0.050" (1.27mm)