P50-100SG-S1-EA
- Manufacturer Part Number:
- P50-100SG-S1-EA
- Part of Description:
- CONN SOCKET 100POS VERT GOLD
- Connector Type :
- Socket, Outer Shroud Contacts
- Features :
- Ground Pin
- Height Above Board :
- 0.441" (11.20mm)
- Pitch :
- 0.050" (1.27mm)