P50-052P-RR1-EA
- Manufacturer Part Number:
- P50-052P-RR1-EA
- Part of Description:
- CONN PLUG 52POS R/A GOLD
- Connector Type :
- Plug, Center Strip Contacts
- Height Above Board :
- 0.275" (6.99mm)
- Number of Positions :
- 52
- Pitch :
- 0.050" (1.27mm)