P10-010PLT-A-G
- Manufacturer Part Number:
- P10-010PLT-A-G
- Manufacturer/Brand:
- 3M
- Part of Description:
- CONN STACKING 10POS SMD GOLD
- Manufacturer :
- 3M
- Product Category :
- Arrays, Edge Type, Mezzanine (Board to Board)
- Connector Type :
- Stacking Compression
- Contact Finish :
- Gold
- Contact Finish Thickness :
- 8.00µin (0.203µm)
- Features :
- Board Guide
- Height Above Board :
- Mated Stacking Heights :
- 2mm
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Positions :
- 10
- Number of Rows :
- 2
- Pitch :
- 0.039" (1.00mm)