P50-100P-S24-EA
- Manufacturer Part Number:
- P50-100P-S24-EA
- Part of Description:
- CONN PLUG 100POS VERT GOLD
- Connector Type :
- Plug, Center Strip Contacts
- Features :
- Flange
- Height Above Board :
- 0.421" (10.70mm)
- Mated Stacking Heights :
- 24mm
- Pitch :
- 0.050" (1.27mm)