P50-020P-S1-EA
- Manufacturer Part Number:
- P50-020P-S1-EA
- Part of Description:
- CONN PLUG 20POS VERT GOLD
- Features :
- Flange
- Height Above Board :
- 0.421" (10.70mm)
- Mated Stacking Heights :
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Positions :
- 20
- Pitch :
- 0.050" (1.27mm)