P50-100P-R1-TG
- Manufacturer Part Number:
- P50-100P-R1-TG
- Part of Description:
- CONN PLUG 100POS VERT GOLD
- Connector Type :
- Plug, Center Strip Contacts
- Features :
- Board Lock
- Height Above Board :
- 0.530" (13.45mm)
- Number of Positions :
- 100
- Pitch :
- 0.050" (1.27mm)